ASM'MİZDE 2 EYLÜL 2016 CUMA GÜNÜ 'GEBE BİLGİLENDİRME VE DOĞUMA HAZIRLIK EĞİTİMİ' YAPILDI
ASM'MİZDE 2 EYLÜL 2016 CUMA GÜNÜ 'GEBE BİLGİLENDİRME VE DOĞUMA HAZIRLIK EĞİTİMİ' YAPILDI
02 Eylül 2016 Cuma - 21:10
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
asm-mzde-2-eylul-2016-cuma-gunu-gebe-blglendrme-ve-doguma-hazrlk-egtm-yapld

Aile Sağlığı Merkezi'mizde 2 Eylül 2016 Cuma günü, 75. Yıl Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi doktor, hemşire, ebe ve diyetisyeni tarafından gebelere 'Gebe Bilgilendirme ve Doğuma Hazırlık Eğitimi' yapıldı.

Aile Sağlığı Merkezi'mizde 2 Eylül 2016 Cuma günü, 75. Yıl Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi doktor, hemşire, ebe ve diyetisyeni tarafından gebelere 'Gebe Bilgilendirme ve Doğuma Hazırlık Eğitimi' yapıldı.

Her kadının üreme sağlığı kapsamında gebelik, doğum, doğum sonu ve yenidoğan bakımı konusunda yeterli eğitim ve bilgi alma hakkı vardır. Anne adayını gebelik döneminde bilgilendirmek bir annelik hakkı olarak değerlendirilmelidir. Bu kapsamda; Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı ile; tüm gebelerin, doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin bilgi sahibi olmalarına ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamak, anne ve baba adaylarına normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemeleri konusunda bilgi ve beceri kazandırmak amaçlanmıştır.

 

 

 

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.